Filozofia

Pacjenci zdecydowali się rozpocząć swoją przygodę z fizjoterapią w  moim gabinecie ze względu na:

– moje zdolności do czynienia zmian;

– rezultaty;

– wiarę, że każdy ma istniejące pokłady potencjału;

– moje doświadczenie oraz zaawansowane szkolenia i ciągły rozwój.

Moje zdolności do czynienia zmian: Wystąpienie bólu najczęściej jest złożonym zjawiskiem czego wynikiem jest oddziaływanie na cały system człowieka. Taki charakter oddziaływania wymusza na terapeucie umiejętność diagnozowania wszystkich elementów ludzkiego ciała. Wynikiem ewaluacji postępowania terapeutycznego jest ocena ograniczeń powstałych na poziomie mechaniki tkanek miękkich, stawów, nerwów i narządów wewnętrznych. Dopiero usprawnienie tych wszystkich elementów jest zwieńczeniem prawidłowej funkcji nerwowo-mięśniowej. Jednak to nie koniec naszej przygody. Prawdziwa zmiana zachodzi, gdy pacjent nauczy się prawidłowo używać odzyskaną funkcję na co dzień w jego naturalnym środowisku życia, poprzez zmianę starych nawyków na nowe.

Rezultaty: Najlepszym potwierdzeniem na skuteczność moich działań terapeutycznych są reakcje moich pacjentów. Dzięki ciągłemu rozwojowi swoich umiejętności w Institute of Phisical Art oraz pasji, jaką jest dla mnie fizjoterapia, problemy z jakimi przychodzą do mnie pacjenci stają się proste. Po więcej informacji na temat opinii pacjentów zapraszam do zakładki Opinie Pacjentów.

Wiarę, że każdy ma istniejące pokłady potencjału: Tam gdzie inni się poddali, ja kopę głębiej. Tam gdzie inni patrzą na ból, ja szukam źródła jego powstania. Gdzie inni dostrzegają niepełnosprawność, ja staram się dostrzec potencjał do optymalnego funkcjonowania. Moja filozofia patrzenia na problemy pacjentów jest wciąż zgłębiana i  rozwijana w IPA, dzięki takiej formie nauki potrafię dostrzec możliwości płynące z aktywizacji uśpionych pokładów potencjału, jedyne czego Ty potrzebujesz to wiedza specjalisty
i motywacja do pracy, która pozwoli Ci cały ten program wcielić w życie.

Moje doświadczenie oraz zaawansowane szkolenia: Swoje doświadczenie zbudowałem na podstawie ukończenia najlepszej uczelni rehabilitacyjnej w Polsce Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz  kursów w Institute of Phisical Art. Swoje umiejętności doskonaliłem najpierw jako zwykły uczestnik kursów w IPA. Obecnie jako asystent prowadzonych kursów w ramach IPA.

Czego najczęściej oczekują pacjenci od fizjoterapeuty:

PROCES USPRAWNIANIA

Czego oczekuje pacjent?

Sposób w jaki dochodzimy do wyznaczonego celu:

– kompleksowego podejścia, które podda ocenie całe ciało, a nie tylko skupieniu się na miejscu powstania bólu;

– poprzez usprawnienie ograniczeń mobilności struktur: stawowych, tkanek miękkich (powięzi, mięśni, nerwów, narządów wewnętrznych);

– ustalenia prawdziwego źródła bólu i dysfunkcji, nie tylko leczenia objawowego, które może maskować prawdziwy problem i w przyszłości prowadzić do nawrotu bólu bądź powstania urazu;

– poprawe funkcji nerwowo-mięśniowej, upewniam się, aby właściwe mięśnie
w odpowiedniej kolejności angażowane były do wykonania najbardziej optymalnego i efektywnego ruchu;

– odpowiedniej ilości czasu z fizjoterapeutą aby na każdej wizycie osiągnąć wyznaczony cel;

– właściwa kontrola ruchu i postawy z uwzględnieniem behawioralnych wzorców generowanych w codziennym życiu;

– wiedzy o tym jak utrzymać swoje ciało we właściwej kondycji, co pozwoli na robienie rzeczy, które chcesz w życiu robić.

– indywidualizacja procesu leczenia, skupienie się na źródle powstałej dysfunkcji lub bólu, edukacja pacjenta w kierunku właściwego dbania o swoje ciała.