HISTORIA POWSTANIA

Zakładając działalność fizjoterapeutyczną, przede wszystkim, kierowałem się potrzebą osiągnięcia największego poziomu funkcjonalności ludzkiego ciała. Niezależnie od poziomu zaawansowania urazu, czy też ograniczenia ruchowego, można osiągnąć sprawność ruchową, poprzez aktywizacją potencjału, jaki ludzki organizm posiada.

Umiejętności nabyte przeze mnie w Instytut of Phisical Art (IPA) pozwalają w sposób niezwykle precyzyjny ocenić wydajność systemu ciała i dobrać metody leczenia w oparciu o przeprowadzoną diagnostykę. Opracowana Functional Manual Therapy (FMT) przez IPA to jedna z najbardziej zaawansowanych certyfikowanych manualnych terapii, którą fizjoterapeuta może nauczyć się w swojej profesji.

Filozofia FMT jest zawsze fundamentem, którym kieruję się w leczeniu bólu i optymalizacji funkcji. Filozofia FMT nie kończy się, jednak, tylko na zniesieniu dysfunkcji. Bierze również pod uwagę profilaktykę i promocję optymalnego funkcjonowania pacjenta w codziennym życiu. Dzięki tak globalnemu podejściu do problemów, jakie spotykają moich pacjentów, system ten jest skuteczny mimo tego, że inne metody leczenia zawiodły.

Głównym założeniem FMT jest znalezienie źródła bólu/dysfunkcji z perspektywy optymalnej funkcji. Często zdarza się, że ból nie zawsze jest powodem występującej dolegliwości, ze względu na to, konieczne jest sprawdzenie funkcjonowania całego systemu z perspektywy globalnej. Dopiero wówczas istnieje możliwość precyzyjnego wdrożenia procedury usprawniania pacjenta. Przedstawiona forma patrzenia na złożoność problemów z jakimi przychodzą do mnie pacjenci jest motorem ciągłego poznawania złożoności ludzkiego ciała, mobilizująca mnie do dalszego rozwoju.